17 persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale la Arcul de Triumf: trei dintre acestea au fost transportate la spital

Un număr de 17 persoane prezente la parada militară de la Arcul de Triumf au avut nevoie de îngrijiri medicale, iar trei dintre acestea au fost transportate la spital, anunţă reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Bucureşti-Ilfov (ISUBIF).

“La misiunea de la Arcul de Triumf, ISUBIF a intervenit pentru acordarea primului ajutor la 17 persoane, din care 3 au fost transportate la spital. Principalele simptome au fost reprezentate de lipotimie, hipotermie”, informează ISUBIF.

Zeci de mii de oameni au asistat, sâmbătă, la parada militară de Ziua Naţională a României desfăşurată la Arcul de Triumf.

Aproximativ 4.000 de militari români şi străini din toate categoriile de forţe au defilat la parada de Ziua Naţională a României.

Sursa: AGERPRES

Categorii: Știri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.

Ți-ar putea plăcea