11 medici de la Spitalul Judeţean Suceava, diagnosticaţi cu COVID 19

Situație deosebit de gravă la Spitalul Județean Suceava. 11 medici au fost confirmați cu COVID 19. Cadrele medicale bolnave nu au la acest moment simptome de boală, toți cei 11 medici aflându-se în izolare la domiciliu. Medicii bolnavi sunt din secțiile UPU, Boli Infecțioase, Pneumologie și Ortopedie.
O anchetă epidemiologică este în curs de derulare la nivelul Spitalului Județean Suceava.

Categorii: Alertă: coronavirus, Breaking Medika, Știri
Tags: , , ,
Ți-ar putea plăcea

Principalele simptome ale menopauzei VIDEO

Cu o simptomatologie vastă, menopauza nu este însă o afecțiune, ci un proces fiziologic normal. Schimbările prin care trece organismul femeii ajunsă la această etapă a vieții sunt semnificative, dar…