Situație deosebit de gravă la Spitalul Județean Suceava. 11 medici au fost confirmați cu COVID 19. Cadrele medicale bolnave nu au la acest moment simptome de boală, toți cei 11 medici aflându-se în izolare la domiciliu. Medicii bolnavi sunt din secțiile UPU, Boli Infecțioase, Pneumologie și Ortopedie.
O anchetă epidemiologică este în curs de derulare la nivelul Spitalului Județean Suceava.
Maraton Medika TV & Profit.ro: Cine decide unde se tratează pacientul?
Seria dezbaterilor pe teme medicale revine la Medika TV. Alături de Profit.ro, site-ul numărul 1 în presa de business, singura televiziune medicală din România le propune telespectatorilor săi o întâlnire…













