Caz 17. Coronavirus la București

Luni seară, Ministerul Sănătății anunță confirmarea celui de-al 17-lea caz de coronavirus, în România. Este vorba despre un bărbat de 60 de ani din București, acesta fiind cel de-al treilea caz înregistrat în Capitală.

Până acum, cinci bolnavi cu coronavirus au fost externaţi, iar în spital mai sunt 10, starea lor fiind bună.

Categorii: Alertă: coronavirus, Știri
Tags: , ,
Ți-ar putea plăcea

Principalele simptome ale menopauzei VIDEO

Cu o simptomatologie vastă, menopauza nu este însă o afecțiune, ci un proces fiziologic normal. Schimbările prin care trece organismul femeii ajunsă la această etapă a vieții sunt semnificative, dar…