Nutriționist la… cratiță. Mihaela Bilic ne spune care sunt cele mai bune vase în care putem găti sănătos (video)

E important ce mâncăm, dar nu contează doar calitatea produselor, ci și vasele în care pregătim mâncarea.

Cu toții avem acasă o varietate de vase pentru gătit, atât în cuptor, cât și pe aragaz. Și totuși, unele dintre ele ar trebui folosite mai rar ori chiar aruncate pentru că, din cauza materialelor din care sunt făcute, există riscul ca din vas să se transfere în mâncare o serie de chimicale, care pot fi dăunătoare pentru sănătate. Alte vase, în schimb, asigură un mod de preparare a hranei extrem de sănătos.

Cunoscutul medic nutriționist Mihaela Bilic face, în clipul video de mai jos, o scurtă trecere în revistă a oalelor și cratițelor, în funcție de metoda de gătit și de materialele din care sunt realizate acestea, vorbind deschis despre avantaje și dezavantaje.

Categorii: Sfatul specialistului, Stil de viață, Știri, Video
Tags: , , , , ,
Ți-ar putea plăcea

Ce este anorexia și cum poate fi tratată VIDEO

  Tulburările alimentare sunt o realitate și mulți tineri cad în capcana acestor probleme. Internetul și utilizarea excesivă a rețelelor sociale influențează puternic apariția lor.   „Anorexia este acea tulburare…