Deputat din Comisia de sănătate, la ATI din cauza COVID-19

Deputatul PSD Nicolae Sebastian Valentin Radu, membru al Comisiei pentru sănătate și familie, se află internat, într-o secție ATI, în urma infectării cu noul coronavirus. Surse medicale susțin că starea parlamentarului ar fi stabilă după intubare. Prognosticul medicilor care îl îngrijesc pe deputat este optimist.

Radu a fost transferat de la o unitate din Buzău, județul unde își are domiciliul, la Spitalul Militar, în urma complicațiilor apărute, pe fondul unei tromboflebite de care pacientul suferă de mai multă vreme.

Nicolae Sebastian Valentin Radu este deputat aflat la primul mandat, membru al Comisiei pentru sănătate. Anterior, a fost consilier local municipal, timp de două mandate, iar în perioada 2012-2015 a ocupat postul de viceprimar al municipiului Buzău.

Categorii: Eveniment
Ți-ar putea plăcea

Principalele simptome ale menopauzei VIDEO

Cu o simptomatologie vastă, menopauza nu este însă o afecțiune, ci un proces fiziologic normal. Schimbările prin care trece organismul femeii ajunsă la această etapă a vieții sunt semnificative, dar…